Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
10.12.2012

Mūsu domubiedri. Statistikas portrets

Laikā, kad tika gatavots šis materiāls, portālā Kongress.lv bija reģistrējušies 1357 cilvēki, kuri atbalsta Nepilsoņu Kongresa tiesisko ideju. Izrādās, mūsu vidēji statistiskais domubiedrs ir rīdzinieks pašā spēku plaukumā.

Šādu secinājumu liek izdarīt zemāk atainotās diagrammas, ko izstrādājusi programma – tā automātiski apkopoja pirmo tūkstots lietotāju reģistrācijas rezultātus. Zem diagrammām – īsa sākotnējā saņemto datu analīze.
Pilsonība.
Šeit simptomātisks ir LR pilsoņu lielais skaits (31%) to cilvēku vidū, kuri atbalsta Nepilsoņu Kongresa tiesisko ideju. Tas liecina par to, ka pilsoņi, kuri pavisam nesen balsoja par valsts varas iestāžu atcelto referendumu par pilsonības piešķiršanu visiem Latvijas nepilsoņiem, no savām pozīcijām atkāpties nevēlas. Referenduma nebūs? Būs kongress!
Dzīvesvieta.
73% portālā Kongress.lv reģistrēto ir norādījuši, ka dzīvo Rīgā un Rīgas rajonā. Pirmkārt, tas liecina par nepieciešamību pastiprināt darbu ar domubiedriem reģionos. Otrkārt, varam secināt, ka nelielās pilsētās internets nav pietiekami plaši pieejams. Tātad nepieciešams informatīvajā kampaņā iesaistīt aktīvistus reģionos, plašāk izmantot televīzijas, radio un preses iespējas. Atgādināsim, ka iespējams izdrukāt anketu, nodot to aizpildīšanai domubiedram, kam nav pieejams interneta pieslēgums, un pēc tam ievadīt datus portālā.

Dzimums. Diagrammā sniegtie dati ir ticami, un īpaši komentāri nav nepieciešami.
Vecums. Savukārt šī diagramma pārliecinoši apgāž oficiālo mītu par to, ka nepilsonības problēma galvenokārt uztrauc „seniorus”. Pat pieņemot, ka paaudze vecumā „virs 60” nelieto internetu (pirmajā tūkstotī reģistrējušies tikai 179 šīs vecuma grupas cilvēki, jeb 19%), bet jaunieši arvien biežāk saņem pilsonību mantojumā vai naturalizācijas ceļā, šie skaitļi liecina par to, ka problēma „pati no sevis” nepazudīs.

To nepieļaus 81% cilvēku vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuri atbalsta Nepilsoņu Kongresa ideju. Gandrīz puse no viņiem ir 30 – 50 gadus veci. Tie ir cilvēki pašā spēku un intelekta plaukumā, un – pats galvenais – tas ir arī mūsu domubiedru dzīves un sabiedriskās aktivitātes uzplaukuma periods.

 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties