Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
01.03.2016

„Pilsoņu un nepilsoņu savienība”: nepilsoņiem jāievēlē vietējā vara!

 Portālā manabalss.lv tiek vākti paraksti par to, lai piešķirtu Latvijas nepilsoņiem tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās.

 Petīciju sagatavojusi sabiedriskā organizācija „Pilsoņu un nepilsoņu savienība”. Dokumentā ir teikts šādi: „Šogad Latvija atzīmē barikāžu 25. gadadienu. Visi atceras tā laika vienojošo saukli “Par mūsu un jūsu brīvību!”. Šai cīņā bija svarīgs katrs cilvēks. Šodien mūsu nākotnē atkal ir miglā, it kā ir atgriezies pasaules karu un epidēmiju laikmets. Kāda būs Latvija pēc dažiem gadiem? Šai nemierīgajā laikā Latvijai ir svarīgs katrs cilvēks. Eiropā to sen ir sapratuši. „Viens cilvēks – viena balss” – tas ir katra cilvēka cieņas princips. Latvijas pašvaldību vēlēšanās jau balso viena nepilsoņu kategorija – tie ir citu ES valstu pilsoņi. Tādām pašām tiesībām ir jābūt Latvijas nepilsoņiem, kas ir Latvijas sabiedrības neatņemamā sastāvdaļa. Visas starptautiskas rekomendācijas jau ir dotas. Šo prasību atbalsta ANO, Eiropas Padome, EDSO un vairākas starptautiskās cilvēktiesību organizācijas.”
„Mēs ierosinām grozīt Satversmes 101. pantu un Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 5. pantu, iekļaujot vēlētāju skaitā visus pastāvīgos Latvijas iedzīvotājus,” skaidro nemainīgais „Pilsoņu un nepilsoņu savienības” priekšsēdētājs Vladimirs Sokolovs, kas nesen ievēlēts arī Latvijas Krievu kopienas vadītāja amatā. „Esmu pārliecināts, ka šis ierosinājums ir vērts, lai to apspriestu parlamentā. Tas būtu nepārprotams signāls nepilsoņiem, ka viņi ir vajadzīgi savai dzimtenei – Latvijai. Turklāt šādi tiktu sperts svarīgs solis tuvāk saliedētai sabiedrībai,vienlīdzības un demokrātijas ideāliem.”
„Pilsoņu un nepilsoņu savienība” ir 1998. gadā dibināta sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir attīstīt pilsonisko sabiedrību Latvijā.
Nobalsot par „Pilsoņu un nepilsoņu savienības” ierosinājumu varēs šeit: https://manabalss.lv/nepilsoniem-tiesibas-balsot-pasvaldibu-velesanas/show
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties