Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452

A. Gapoņenko: „Pastāv etniskā konflikta draudi”

11.02.2015

 Nepārstāvēto parlamenta spīkers, ekonomikas zinātņu doktors Aleksandrs Gapoņenko vērsās ar atklātu vēstuli pie Vācijas kancleres A. Merkeles un Francijas prezidenta F. Olanda. Norādot uz šo augsto personu aktivitāti sakarā ar etniskā konflikta regulēšanu Ukrainas dienvidaustrumos, autors vēlas pievērst viņu uzmanību tam, ka „Baltijā notikumi strauji attīstās pēc Ukrainas scenārija un pastāv lieli draudi, ka radīsies jauns etniskais konflikts, kas būs vērsts pret krieviem.”

„Latvijā un Igaunijā absolūtais vairākums krievu pēc PSRS sabrukšanas zaudēja pilsoņu tiesības un kopš tā laika gandrīz puse no viņiem paliek pazemojošajā nepilsoņu statusā. Šis statuss ir saistīts ar ievērojamu sociāli ekonomisko tiesību ierobežošanu un neļauj krieviem piedalīties politiskajā dzīvē. Krieviem nav iespēju brīvi izmantot savu dzimto valodu publiskajā saskarsmē, mācīt tajā savus bērnus – par to viņi tiek sodīti ar lieliem naudas sodiem,” ir teikts vēstulē.

„Latvijas varas iestāžu pārstāvji publiski apsūdzējuši Krievijas Pareizticīgo baznīcu, ka tā apdraudot valsts drošību. Latvijā un Lietuvā ir ieviesta kriminālatbildība par izteikumiem, kas neatbilst oficiālajai ideoloģiskajai doktrīnai. Krievu sabiedriskās kustības aktīvisti tiek pakļauti nemotivētām kratīšanām, arestiem, pret viņiem tiek uzsāktas krimināllietas sadomātu ieganstu dēļ. Piemēram, 6. februārī es tiku arestēts, mēģinot iebraukt Igaunijā (es braucu uz zinātnisko konferenci) un deportēts atpakaļ Latvijā. Ieceļošanas aizlieguma iemeslus man nepaskaidroja. Eiropas krievu, kuriem uz 10 gadiem ir aizliegts ieceļot Baltijas valstīs, ir daudzi desmiti,” saka autors.

Noslēgumā Aleksandrs Gapoņenko vēršas pie Vācijas kancleres un Francijas prezidenta ar aicinājumu „izmantot savu autoritāti un uzstāties kā starpniekiem krievu iedzīvotāju pārrunās ar varas pārstāvjiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai nepieļautu vēl viena karadarbības perēkļa rašanos Eiropā.”
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties