Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452

Nepārstāvēto parlaments: ievēlēta jauna vadība

20.01.2015

 Nepārstāvēto parlamenta 6. sesijā, kas notika 17. janvārī Rīgā, par NP spīkeru ievēlēts Aleksandrs Gapoņenko, par vicespīkeru – Eduards Gončarovs.

Nepilsoņu kongresa valdes priekšsēdētāja E. Krivcova atskaitījās par organizācijas darbību iepriekšējā gadā un paziņoja par plāniem uz 2015. gadu.

Pagājušajā laikā organizācijai izdevās nodibināt labas attiecības ar starptautiskiem partneriem, rīkot vairākas protesta akcijas, kas ļāva apturēt krievu skolu asimilējošo reformu un darīt zināmu mūsu viedokli Eiropas politiskās elites galvenajai daļai. Starptautiskajā līmenī NK tiek atzīts par 300 tūkstošu Latvijas nepilsoņu pārstāvi un vienu no cienījamākajiem valsts krievu kopienas interešu pārstāvjiem.

2015. gadā tiek plānota NK piedalīšanās ANO starptautiskajā bezpilsonības likvidācijas programmā, dialogs ar ES vadību, kuras mērķis ir cīnīties par dzīves demokratizāciju dalībvalstīs. Latvijas ES prezidentūras laikā tiek plānots rīkot vairākus pasākumus, kas ļaus darīt zināmu Eiropas valstu un Eiropas Savienības vadītājiem faktu, ka Latvijā tiek pārkāptas mazākumtautību tiesības un pastāv kaunpilnais nepilsonības institūts.

Spīkers A. Gapoņenko savā uzrunā piedāvāja rīkot dažus simboliskus pasākumus Latvijas ES prezidentūras laikā: fotoizstādi „Esam dzimuši PSRS”, 9. maijā – gājienu ar Lielajā Tēvijas karā bojāgājušo radinieku fotogrāfijām, akcijas pret neonacisma kustību atdzimšanas Eiropā, kā arī sakaru nodibināšanu ar Krievijas Federācijas Valsts domi.

Valdes loceklis V. Sokolovs paziņoja sesijā par NP vēstuli Lielbritānijas parlamenta Apakšpalātā ar lūgumu atrisināt jautājumu par Latvijas nepilsoņu bezvīzu iebraukšanu Lielbritānijā.

Uz sesiju tika uzaicināts Drošības policijas priekšnieks N. Mežviets, lai izskaidrotu viņa vadītās iestādes politiku, kas izpaužas krievu nacionālās kustības aktīvistu un tiesību aizstāvju vajāšanā. Taču specdienesta vadītājs nebija ieradies – acīmredzot būdams nobažījies, ka nespēs saprotami atbildēt uz jautājumiem, kas radušies šai sakarā. Sesija uzdeva Valdei apkopot visus aktīvistu vajāšanas faktus un izdot „Balto grāmatu par to, kā specdienesti pārkāpj demokrātijas principus Latvijā”. Kā provizorisks pasākums tiks uzrakstīta uzruna valsts un Eiropas Savienības vadībai ar lūgumu aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju tiesības uz vārda, pulcēšanās un pārvietošanās brīvību.

Vēl viens sesijas uzdevums Valdei bija vēlēšanās nekavējoties reaģēt uz visiem krievu un nepilsoņu tiesību pārkāpumu gadījumiem no Latvijas varas iestāžu puses.
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties