Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
31.10.2014

Nepilsoņu kongress: tautas griba nevienam neinteresē

 „Valdības veidošanas process ir kļuvis par vēlētāju gribas ignorēšanas piemēru. Šāds politiskais process devalvē pilsoņu vēlēšanu tiesību un arī pašas pilsonības vērtību,” uzskata Nepilsoņu kongress.

Pazīmes, ka vēlētāju griba netiek ņemta vērā, ir gan vispopulārākās partijas „Saskaņa” izolēšana no piedalīšanās valdības veidošanā, gan vēlētāju uzpirkšanas gadījumi Latgalē, gan manipulēšana ar mandātiem, lai būtu tikusi iekšā Solvita Āboltiņa, gan liekulīga ministru portfeļu dalīšana, ne vārda nebilstot par programmas nostādnēm. Rodas neizpratne: kā politiķi, kas noniecina demokrātijas pamatprincipus – varas atbildību tautas priekšā, prasa lojalitāti un patriotismu no pilsoņiem un vēl jo vairāk no nepilsoņiem?

Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma skaidrojusi atteikšanos uzsākt pārrunas ar „Saskaņu” ar konservatīvās un sociāldemokrātiskās ideoloģijas nesaderību, kaut gan pērn apstiprinātais Vācijas valdības vai šāgada oktobrī apstiprinātais Eiropas Komisijas sastāvs liecina par pretējo.

Valdošo partiju vēlētāju griba tāpat netiek ņemta vērā. Koalīcijas pārrunu norise norāda uz to, ka laiks, kad partijām vajadzēja atskaitīties vēlētāju priekšā, ir beidzies. Valdošo partiju pārstāvji uzvedas tā, it kā viņu vēlētāji balsotu par šo personu iekļūšanu valdībā, nevis par to, ko tās tur paveiks.

Koalīcijas pārrunas kļūst arvien ciniskākas, neatbilstot vispārpieņemtajiem priekšstatiem par demokrātiju, cieņu pret vēlētāju gribu un devalvējot pašu pilsonību kā ceļu uz piedalīšanos politikā. Nepilsoņu kongress uzskata, ka šādos apstākļos politiskais dialogs ar varu nav iespējams, tāpēc par savu prioritāti izvirza sabiedrisko darbību un alternatīvu demokrātijas formu attīstību.
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties