Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452

„Nepilsoņu kongress” vērsies pie NATO

21.05.2014

Savā vēstulē Ziemeļatlantijas Alianses ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam „NK” tā valdes priekšsēdētājas Elizabetes Krivcovas personā aicina pievērst uzmanību Latvijas Drošības policijas destabilizējošai darbībai. 

Nesen Latvijā tika dislocēts NATO karaspēka kontingents, trīskāršota gaisa telpas patrulēšana un pastiprināti Baltijas valstu jūras spēki – tas viss tika izdarīts drošības veicināšanas labad, ir teikts vēstulē. Taču valsts stabilitāte un drošība ietver sevī ne tikai ārējos, bet arī iekšējos faktorus. Diemžēl 19. maijā publicētais Latvijas Drošības policijas ikgada pārskats rāda, ka situāciju valstī destabilizē tie, kas ir aicināti sargāt mieru un stabilitāti.

„No vienas puses, Latvijas valdība uztraucas par riskiem, kas saistīti ar krieviski runājošo minoritāti, un iespējamo etniskās spriedzes kāpināšanu no ārzemēm nākošo manipulāciju rezultātā. No otras puses, valdībā esošās partijas provocē mazākumtautību pārstāvjus protestēt, piedāvājot vēl vairāk ierobežot krievu valodas izmantošanu skolās, plānojot pieņemt Satversmes preambulu par etnisko latviešu nācijas vadošo lomu, ieviešot TV kanālu cenzūru un kriminālatbildību par atšķirīgiem uzskatiem attiecībā uz vēstures notikumiem,” raksta vēstules autore.

„Drošības policijas ikgada pārskats uzskata valdības kritiku un uzstāšanos mazākumtautību tiesību aizstāvēšanai par draudiem valstij. Šādu draudu vidū tiek minēti „Nepilsoņu kongresa” kontakti ar ANO ģenerālsekretāru, Eiropas Komisiju, rietumvalstu vēstniecībām, „NK” aktīvistu piedalīšanās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī sadarbība ar Eiropas nevalstiskajām organizācijām, piedalīšanās diskusijās valsts līmenī un dialogs starp latviski un krieviski runājošiem iedzīvotājiem,” tālāk teikts vēstulē.

„Tā kā atklāta dialoga perspektīvas ar mūsu pašu valdību paliek arvien miglainākas, mēs pa tiešo informējam Jūs par Latvijas varas pārstāvju nekonsekvenci, kas, mūsuprāt, ir drauds kolektīvajai drošībai tagadējā saspringtajā situācijā,” rezumē Krivcova.
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties