Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452

„Nepilsoņu kongress”: DP pārskats ir politiskās cenzūras triumfs

20.05.2014

„Nepilsoņu kongresa” priekšsēdētāja Elizabete Krivcova uzskata, ka ar savā pārskatā paustajām atziņām Drošības policija pārsniedz savas pilnvaras un provocē „raganu medības” pret sabiedriskajām organizācijām.

19. maijā publicētajā Drošības policijas gada pārskatā Nepilsoņu kongress tiek minēts sadaļā, kurā ir runa par konstitucionālās iekārtas aizsardzību. Proti, tur ir teikts:

„Lai aktualizētu nepilsoņu jautājumu, NK vērsās pie dažādu starptautisko organizāciju vadītājiem (piemēram, ANO Ģenerālsekretāra, ES Padomes prezidenta un ES Komisijas prezidenta), izveidoja interneta vietni (www.non-citizens.eu), apmeklēja vairākas ārvalstu vēstniecības Latvijā, rīkoja nepilsoņu jautājumiem veltītus pasākumus pie Eiropas Parlamenta ēkas un organizēja citas aktivitātes.” „Pārskata periodā NK centās gūt atbalstu savām idejām arī latviešu auditorijā (NK mājas lapā ir sadaļa latviešu valodā) un mēģināja iesaistīties iekšpolitiskajās debatēs, rīkojot diskusiju par Satversmes preambulas projektu.”

„Tam ir grūti noticēt, taču par valsts pamatu graušanu Drošības policija uzskatīja diskusiju rīkošanu, vēršanos starptautiskajās organizācijās, kā arī tīmekļa vietnes www.kongress.lv latviešu versijas izveidi,” skaidro „NK” valdes priekšsēdētāja Elizabete Krivcova. „Taču ir acīmredzami, ka nav iespējams aizliegt demokrātisku iniciatīvu un mazākumtautību tiesību aizstāvēšanu, tāpēc DP rīcība ir neveikls mēģinājums attaisnot izgāzušos valdības politiku sabiedrības integrācijas jomā.”

Kā paziņoja E. Krivcova, tiek izskatīts jautājums par to, lai sagatavotu vēstuli NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam.

„Aktuālajā politiskajā situācijā tieši NATO ir tas, kas atbild par Latvijas valsts drošību,” skaidro E. Krivcova. „Nesen Latvijas teritorijā tika dislocētas ASV militārpersonas, lai veicinātu drošību pēc notikumiem Ukrainā. Taču ārējās drošības nodrošināšana nav iespējama bez iekšējās stabilitātes. Latvijas specdienesti, spriežot pēc pārskata, darbojas pilnīgi pretējā virzienā, provocējot sabiedrības sašķelšanu, traucējot atklātu un plurālistisku dialogu ar mazākumtautību pārstāvjiem, kas veidotu iekšzemes miera un drošības pamatu. Tāpat rodas bažas arī par pārskata loģiku: ja Krievija var izmantot Latvijas krievvalodīgos iedzīvotājus savos nolūkos, šī iedzīvotāju grupa rada draudus Latvijas drošībai un būtu aizliedzama.”
 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties