Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452

„Nepilsoņu kongress”: esam noskaņoti uz mierīgu dialogu

29.04.2014

Šodien, 29. aprīlī, tiekoties ar preses pārstāvjiem, kustības „Nepilsoņu kongress” vadītāji ir izteikuši vairākus paziņojumus.
 

„Nepārstāvēto parlamenta” spīkers Valērijs Komarovs apstiprināja, ka NK apstrīdēs tiesā aizliegumu rīkot 25. aprīlī koncertu „Mēs vēlamies pārmaiņas!”, par kura organizētāju pieteicās NK Organizatoriskā komiteja (OK). OK nav atteikusies no plāniem tomēr rīkot kultūras pasākumu ar šādu pašu nosaukumu. Tiek paredzēts, ka koncerts varētu notikt pie Kongresu nama 30. maijā.

Līdz ar to NK pauž izbrīnu par dažu masu mediju vēlmi attēlot nepilsoņu tiesības aizstāvošo sabiedrisko kustību kā radikālu organizāciju. Nepārbaudītu datu pārpublicēšana no personīgām lapām sociālajos tīklos vēl nav nedz „Nepilsoņu kongresa”, nedz OK oficiālais viedoklis. NK arī plāno informēt starptautiskas organizācijas par bezprecedenta gadījumu, kad tika aizliegts sociāli kulturāls pasākums.

Savukārt uz šāgada 17. maiju ir ieplānota kārtējā (5.) Nepārstāvēto parlamenta sesija. Galvenie diskusiju temati: demokrātijas attīstība, politiskās cenzūras nepieļaujamība, nepilsoņu un varas pārstāvju dialoga ceļu meklēšana, valsts iekšējā drošība kā nācijas saliedēšanas, nevis ārējā spiediena rezultāts, u.c.

"Nepilsoņu kongress" tika dibināts 2012. gada novembrī, tā augstāko pārstāvniecības orgānu – Nepārstāvēto parlamentu – 2013. gada jūnijā ievēlējuši vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku. "Nepilsoņu kongresa" mērķis ir netaisnīgā nepilsonības institūta likvidēšana Latvijā un vienotas Latvijas politiskās nācijas izveide.

 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties