Šo varu mēs neievēlējām, tā mūs nepārstāv!
Ar mums 7888
  • Rīga un Rīgas rajons: 5779
  • Vidzeme: 412
  • Kurzeme: 452
  • Zemgale: 323
  • Latgale: 572

15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ievēlēja Nepārstāvēto parlamentu

13.06.2013

Šī gada 11.jūnijā ir noslēgušas vēlēšanas Nepārstāvēto parlamentā, sabiedriskās kustības “Nepilsoņu kongress” pārstāvnieciskajā institūcijā. Tas ir unikāls gadījums, kad nedaudz vairāk kā 2 nedēļu laikā sabiedriska organizācija savāca 15 134 cilvēku balsis.

Nepilsoņu kongresa dibināšanas sapulce ir notikusi 23.martā un jau pēc diviem mēnešiem tūkstoši Latvijas iedzīvotāju uzticēja tam pārstāvēt savas intereses. Tas nozīmē, ka izvirzītie mērķi atbrīvoties no nepilsoņu institūta kā smagas pagātnes nastas un veidot saliedētu politisku nāciju ir aktuāli sabiedrībā. Beidzot, ir jāatrod risinājums masu bezpilsonības problēmai.

Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas tika rīkotas ar pilsoniskās sabiedrības spēkiem. Vēlēšanas startēja 25.maijā ar interneta balsošanu. Tad sestdien 1.jūnijā tika atvērti vēlēšanu iecirkņi, pirmām kārtām reģionos. Visu nedēļu dežurēja stacionāri vēlēšanu iecirkņi un 8.jūnijā Rīgā tie tika papildināti ar vairākiem izbraukuma iecirkņiem teltīs. Vēlēšanas nosedzās 11.jūnijā, kad visā Latvijas teritorijā intensīvā režīmā darbojās Nepilsoņu kongresa vēlēšanu iecirkņi.

Vēlēšanās varēja piedalīties Latvijas pilsoņi, nepilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kuriem ir piešķirts Latvijas personas kods un kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Balsot varēja gan kopumā par ideju, tā arī par atsevišķiem kandidātiem. Kopā par Nepārstāvēto parlamentu nobalsoja 15 134 cilvēku. Starptautiski novērotāji atzina, ka Nepilsoņu kongresa vēlēšanas atbilda minimāliem starptautiskiem standartiem demokrātisku vēlēšanu sarīkošanai.

No 60 kandidātiem ir ievēlēti 30 Nepārstāvēto parlamenta deputāti: Averins Mihails, Andrejevs Jevgenijs, Bagirovs Vladimirs, Bačinska Jeļena, Berezovska Alla, Buivids Nikolajs, Drobots Jevgenijs, Gapoņenko Aleksandrs, Gončarovs Eduards, Gocuļaks Oļegs, Guščins Viktors, Hesins Mihails, Karabadžaks Nikolajs, Komarovs Valerijs, Komarovs Dmitrijs, Komarovskis Ainars, Korens Josifs, Lindermans Vladimirs, Malahovskis Sergejs, Matvejevs Konstantīns, Osipovs Jevgenijs, Petropavlovskis Jurjs, Puhļaks Oļegs, Rubika Viktorija, Sļusareva Jeļena, Sokolovs Vladimirs, Solovjeva Vera, Šiļins Vladimirs, Titovs Sergejs, Tjuļeņevs Sergejs.

Pirmā Nepārstāvēto parlamenta svinīgā sēde notiks 15.jūnijā plkst.12 viesnīcas “Alberts” konferenču zālē Dzirnavu ielā 33, Rīgā. Pirmās sēdēs laikā tiks apstiprināti deputātu mandāti, pieņemta rezolūcija par tuvākiem uzdevumiem, kā arī ievēlēts parlamenta prezidijs.

"Valdošā politiska elite uzskata, ka masu bezpilsonība ir atsevišķu cilvēku personīga problēma, — saka viens no Nepilsoņu kongresa iniciatoriem Valerijs Komarovs, — Taču mūsu vēlēšanas pierādīja, ka tā ir sabiedrības kopīga problēma, tas ir godīguma un attieksmes pret cilvēkiem jautājums."

 

Komentāri pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem.

Piereģistrēties